LifeStyle STYLIZACJE

Majowe niedziele

Majowe niedziele od zawsze kojarzą mi się z I-wszą Komunią Świętą. Na szczęście wszystkie, majowe niedziele w tym roku były słoneczne. W pełnym słońcu, uśmiechnięte dzieci w Albach wyglądają jeszcze piękniej. Każde z nich przeżywa ten dzień indywidualnie. Niemniej przeżywają go również najbliżsi, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, Chrzestni. Po długich przygotowaniach nadchodzi w końcu ten wyczekiwany dzień. Rodzice robią wszystko, aby młody człowiek w tym dniu czuł się wyjątkowo. Od rana często towarzyszy im wszystkim stres związany z tym wydarzeniem. Pierwsza Komunia Święta to przyjęcie po raz pierwszy Eucharystii. Poza tym, że jest to przede wszystkim uroczystość religijna, towarzyszy jej cały szereg przygotowań. Próby w Kościołach, nauki, stres związany z pierwszą spowiedzią, często pierwsze wizyty dziewczynek u fryzjerów/stylistów i związane z tym podekscytowanie, sesje zdjęciowe, które mają na celu upamiętnić ten ważny dzień. Jednym słowem: „KOMUNIJNE SZALEŃSTWO”. Osobiście, kiedy słyszę Maj, myślę: Komunie Święte.

Ja Komunie swojego syna mam jeszcze przed sobą, ale miałam przyjemność uczestniczyć i celebrować dzień I-wszej Komunii Świętej mojej Chrześnicy. Przejęta również rolą towarzyszyłam Jej od samego rana…

Dzień rozpoczęliśmy od sesji zdjęciowej, podczas której było mnóstwo zbliżeń na dłonie. Kiedy trzymam bukiet, podaję książeczkę, zapinam łańcuszek, czy poprawiam wianuszek komunijny Chrześnicy… Na szczęście dzięki perfekcyjnemu manicure mojej stylistki nie czułam się skrępowana. Nie zdawałam sobie sprawy, że Moje dłonie będą tak eksponowane. Czułam się bezpiecznie, że na zdjęciach moje dłonie nie będą zwracały uwagi oglądających.

Delikatność i subtelność w tym dniu powinny być na pierwszym miejscu. Dzieci w tym dniu, nieprzypadkowo ubrane są w biel. To kolor czystości i niewinności. Biała Alba oddaje charakter tego Sakramentu, to symbol miłości i czystego serca, które jest gotowe na przyjęcie I-wszej Komuni Świętej. Nie tylko dzieci, ale również Nasza stylizacja powinna być skromna. Powinnyśmy raczej unikać wzorzystych faktur i jaskrawych kolorów w Naszych strojach, a Nasze paznokcie klasycznie powinny być dopełnieniem całej stylizacji. Kolor paznokci powinien być odpowiednio dobrany do stroju, niczym biżuteria. Zaniedbane dłonie lub stylizacja paznokci wykonana przez „nieprofesjonalną manicurzystkę” mogą niekorzystnie się prezentować. W konsekwencji może wpłynąć to na Nasze samopoczucie. Nam kobietom dużo przecież nie potrzeba. Naprawdę myślę, że wystarczy nieestetyczny manicure by zepsuć Nam nawet najbardziej wyjątkowy dzień. Na szczęście manicure można poprawić, manicurzystke zmienić, kolor przemalować, ale czasu nie cofniemy. Żaden wyjątkowy dzień nie jest niestety do powtórzenia. Łapmy zatem chwile, kolekcjonujmy wspomnienia, miejmy dystans do siebie i życia. No i nie dajmy się przede wszystkim jednak zwariować tego dnia! Ważne, byśmy wszyscy rozumieli, że nie mają znaczenia prezenty czy strojne stroje, ale coś znacznie bardziej cennego!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *