LifeStyle NOWOŚCI PRODUKTY

Wakacje

Upragniony przez wszystkie dzieci pierwszy weekend wakacji za Nami 🙂 Właściwie myślę, że dla wielu rodziców jest to równie doceniany czas. Przy tempie życia, jakie prowadzimy zaplanowanie jak wypełnić dzieciom wakacje jest niedużym problemem przy całorocznej batalii i obowiązkach, z którymi muszą się mierzyć, każdego dnia wszystkie mamy. Przecież „mama” to pełny etat, to 24 h/dobę. Wakacje to właśnie ten czas, kiedy na chwilę wiele mam przestaje pełnić rolę „taksówki” i jest w stanie wygospodarować bez pośpiechu odrobinę czasu dla Ciebie.

Po dniu pełnym emocji związanych z  pierwszym zakończeniem roku szkolnego Mojego syna, pierwszym świadectwem, spokojnie układam nową rzeczywistość. Do tej pory, mając dziecko w przedszkolu problem opieki w wakacje nie istniał. Dziś rozpiska, kiedy półkolonie, kiedy wakacje z dziadkami, kiedy z rodzicami … 🙂  Cudowny okres ponad dwóch miesięcy luzu, laby, beztroski, oby tylko pogoda dopisała… Zawsze lepiej czas spędzać na świeżym powietrzu niż w domu. Wszyscy wiedzą że „w czasie deszczu dzieci się nudzą …” Na szczęście kreatywność rodziców jest nieprzewidywalna 🙂 Zawsze trzeba mieć coś w zanadrzu w przypadku złej pogody, braku kolejnego zestawu lego lub kolejnej gry… Czasem naprawdę wystarczy zabawa w kalambury, chowanego, przebieranki czy wspólne lakierowanie paznokci z Naszymi małymi „modnisiami”, żeby dzieci były zachwycone. Jestem mamą chłopca, ale mam mnóstwo znajomych, które mają córeczki i zaobserwowałam, że każda dziewczynka chcę naśladować Swoją mamę. Jeśli mama ma nową sukienkę, dziewczynka chce dokładnie taką samą. Kiedy mama wraca po manicure, dziewczynki chcą dokładnie takie same paznokcie. Kto to zna z autopsji, a nie tylko opowiadań? Która mama w takich sytuacjach słyszy: „Ja też takie chce” 🙂 Mamy oczywiście ze stoickim spokojem odpowiadają: przyjdzie czas, również będziesz nosiła takie paznokcie. W konsekwencji i tak zawsze klasyczny lakier idzie w ruch by uszczęśliwić małą Księżniczkę.

Lato jest to ta pora roku, kiedy pozwalamy sobie na większy luz, a tym samym zabawę kolorami. Ja latem uwielbiam pastele i stylizację z delikatnymi akcentami. Sukienki w kwiaty, wiklinowe torebki, a we włosach wianek z drobnych kwiatków… Wydaje mi się, że nawet w firmach dress code jest łagodniejszy. Pastele królują na dłoniach, stopach i w Naszej garderobie 🙂 Sandałki bez pedicure…? Nie ma szans… Cieszmy się tym czasem i tymi wszystkimi pięknymi kolorami 🙂

Your True Colors czy Summer Collection to strzał w „dziesiątkę”. 🙂

Mnie się to bardzo podoba, a jakie jest Wasze zdanie? 🙂

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *